چرا کراتینه مو ؟

چرا کراتینه مو

کراتینه مو از راهکار ها و روش های رایج جهت زیبایی مو همچنین بهبود سلامت موهای است که دچار آسیب دیدگی شده اند. انجام هر فعالیت شیمیایی بر روی پوست و موی شما ممکن در کنار فواید و مزایایی که دارد، معایبی هم داشته باشد. در ادامه مطلب گفته کراتینه مو چه مزایا و معایبی دارد. این روز ها افراد برای درمان آسیب هایی که بر موی خود وارد شده دنبال روشی هستند تا آن را درمان کنند. از طرفی بعضی از مردم هم به خصوص خانم ها که اهمیت زیادی به موهای خود می دهند. علاقه دارند موهایی درخشان و شکل ظاهری لطیف و نرم داشته باشند. که در هر دو صورت به این افراد روش استفاده از کراتینه مو پیشنهاد می شود.

کراتینه مو از روش های درمانی و مناسب برای بر طرف کردن موهایی است که جنس آن وز و یا خیلی سخت شده است. این آسیب های وارد شده به مو به کمک فرآیند کراتینه مو قابل جبران خواهد بود. حتماً در طول روز و ارتباط در بین مردم، به موی افراد دقت داشته اید. افرادی که موهای بسیار نرم و روشن دارند. و ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد. که از چه راهکاری برای موهای خود استفاده کرده اند. درست حدس زدید کراتینه کردن مو باعث می شود زیبایی مو دو چندان شود و ظاهری درخشان به خود بگیرد.

کراتینه مو و راهکار های آن
کراتینه مو و راهکار های آن

کراتینه کردن مو این روز ها از روش هایی است که بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. کراتینه کردن مو شامل هزینه هایی می شود که نسبت به بقیه راه های درمانی و زیبایی بالاتر است.

تصور شما از کراتینه کردن مو چیست؟

شاید به فکر کراتینه کردن مو های خود هستید. اما ممکن است سوال هایی برای شما پیرامون انجام این فعالیت شیمیایی برایتان مطرح شود. که کراتینه کردن مو دقیقاً چه تاثیری بر موی شما می گذارد، و همچنین ماندگاری آن بر موهای شما به میزان است وتا چه مدت زمانی طول می کشد. اگر به فکر کراتینه کردن مو های خود هستید مطالب گفته شده در ادامه را مطالعه بفرمایید.

کراتینه کردن مو و انواع آن

برای کراتینه مو روش ها و راهکار های مختلفی وجود دارد. در ابتدا آرایشگری که تخصص این کار را دارد. با بررسی مو های شما متوجه نیاز و نوع آن می شود. پس از آن به شما پیشنهاد می کند کراتینه درمانی مناسب موهای شما است یا نه. در انجام روش های دیگر کراتینه، باعث آزاد شدن و تشکیل فرمالدهید می شود. پس از این روش های دیگری هم برای کراتینه وجود دارد که جدیداً مطرح شده است. این راهکار ها دارای فرمالدهید نیستند.

در نوع فرآیند کراتینه، به این دلیل که کراتینه و فولیکول با هم مخلوط هستند. سبب می شود منافذ های مو به وسیله کراتین و همچنین پروتئین های لازم برای مو پر می شوند. تاثیر زیبایی که این نوع کراتینه می گذارد. این است که موهای شما را تا حد زیادی سلامت و درخشان نشان می دهد.

آیا با کراتینه زیبایی را بر سلامت ترجیح می دهید؟

این فرآیند شیمیایی موقت بوده، شما با شستن موهای خود به مرور شاهد شسته شدن کراتینه مو خواهید بود. همان طور که گفته شد فرمالدهید ماده ای سرطان زا است. بهتر برای کراتینه از مواد دارای فرمالدهید دوری کنید. مواد کراتینه برای مو بدون فرمالدهید بهتر و سالم تر است گرچه تاثیر کافی را ندارند. البته که در انجام کراتینه پروتئین ها در مو نفوذ کرده و موجب لطافت و زیبایی بیشتر مو خواهند شد. با شستن مو و گذر زمان این پروتئین های تزریق شده شسته شده و از مو خارج می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *